×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران ، حجت الاسلام دکتر عباسعلی ابراهیمی عصر روز یکشنبه مورخ ۹۸/۲/۲۹ در دومین جلسه شورای اداری مازندران در سال ۹۸ در سالن اجتماعات شهدای استانداری با تاکید بر استفاده از فیوضات نماز در جامعه ، اظهار داشت : مقابله با آسیب های اجتماعی از طریق ترویج اقامه نماز اول وقت نقشی اثرگذار دارد .

وی افزود: نماز در واقع نهی کننده فحشا و منکرات بوده و ریشه بسیاری از کاهش دهنده آسیب‌های اجتماعی است.

دبیر ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در تمام اجلاسیه‌های نماز پیام دادند، تصریح کرد: این پیام ایشان نشانه اهمیت موضوع نماز داشته و باید به وظایف خود توجه بیشتری داشته باشیم.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه همه باید ید واحده باشیم تا باورها و اعتقادات خود را به مفهوم واقعی حفظ کنیم، افزود: اجرای دقیق بخشنامه ۱۲ ماده ای از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شده و انتظار می‌رود مدیران به مفهوم واقعی آن عملیاتی کنند.

وی با اعلام اینکه شورای اقامه نماز مازندران باید جدی گرفته شود : در سطح شهرستانها و دستگاههای اجرایی باید شوراهای اقامه نماز فعال تر شوند.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران با بیان اینکه بیست دقیقه از وقت کارکنان به نماز عملی شود ، گفت : مدیر دستگاه بکوشد که در وقت نماز جلسه نگذارند و خودمان در امر نماز دغدغه و اهتمام داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه تشکیل نماز جماعت با حضور امامان جماعت دستگاهها جدی گرفته شود گقت : مدیران امر در شهرکهای فاقد نمازخانه ، تفرج گاهها ، سواحل دریا و پارکهای جنگلی نماز خانه های مواصلاتی با توجه به مهمان پذیر بودن استان نسبت به جانمایی واحداث نمازخانه اقدام کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به اینکه میدانی به نام نماز درسطح شهرهای استان نامگذاری شود ، تصریح کرد : مدارس به نماز خانه نوجوانان مزین شود.

وی با بیان اینکه برنامه هایی با خط ویژه به موضوعات احکام نماز در مدارس برگزار شود چرا که دغدغه های مقام معظم رهبری است .

گفت تنظیم سند تحول بنیادین برای اجرای طرح جامع تقویت و ترویج اقامه نماز در مراکز آموزشی وتربیتی در استان که فرمودند مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان که این برتر تضمین برای سلامت آینده جامعه است.

وی با اعلام اینکه احداث و بهسازی وتجهیز نمازخانه های مدارس ، توانمند سازی برای معلمین با اجرای دوره های آموزشی واجرای تفاهمنامه و تشکیل شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز وساماندهی ائمه جماعات در مدارس باید جدی گرفته شود. 

مدیر ستاد اقامه نماز استان عنوان کرد فعالیتهای ستاد اقامه نماز در حوزه های فرهنگی و آموزشی ونظارت و ارزشیابی است از آنجائیکه مقام معظم رهبری در پیام مربوط به اجلاس سراسری فرمودند که ارزشیابی باید علمی و واقعی باشد ، ارزشیابی فعالیتهای دستگاههای اجرایی در امر اقامه نماز برای سامانه ای تعریف شد شیوه نامه آن به دستگاهها اعلام شد باید دستگاه اجرایی با تشکیل هیات نظارت مستندات فعالیتها را درسامانه بارگذاری کنند ورمز عبور که در اختیار آنها قرار گرفت نتایج ارزیابی ها را در زمان مقرر به ستاد اقامه نماز استان ابلاغ نمایند تا دستگاهها به لحاظ عدم ثبت مستندات در سامانه از قافله عقب نمانند .

حجت الاسلام ابراهیمی : عزم استانی را درجهت ارتقاء کمی و کیفی سمن ها وتشکل های مردم نهاد وسازمانهای غیر دولتی و یاوران نماز را خواستار شدوبیان داشت نخبگان و اصحاب رسانه ، هنرمندان وصدا وسیما ودستگاهها بویژه فرهنگی متناسب با مقتضیات زمان برای نسل نو در لایه های مختلف اجتماعی در مدارس و مراکز آموزشی و ورزشی ، بازار وصنوف مساجد و اماکن عمومی وهمینطور در پاسخ به شبهات که ریشه در تهاجم فرهنگی و گروههای افراطی و اندیشه های نو ظهور دارد نقش حساس تری را ایفاء نماید.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false