×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

 

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، سومین اجلاس استانی نماز، با موضوع نماز و فضای مجازی روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۹/۸ با موضوع نماز ووفضای مجازی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار گردید.

در این اجلاس بعد از تلاوت کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی و صلوات خاصه ریاست دانشگاه آقای دکتر بهمن یار در سخنان کوتاهی به مدعوین در اجلاس خیر مقدم گفت،آنگاه دکتر روح الله مومن نسب استاد و پژوهشگر فضای مجازی در جمع حاضرین به اهمیت فضای مجازی پرداخت.

ایشان در ادامه شناخت فضای مجازی به ویژه آگاهی از تهدیدها و بهره گیری از فرصت های آن امروزه بسیار بسیارمهم است. غفلت و بی خبری خانواده ها از مسیری که فرزندان در فضای مجازی می پیمایند فاجعه ای جبران ناپذیر ایجاد خواهد کرد. همگان به ویژه فعالان فضای مجازی بایدبرنامه‌ریزی و به صورت تشکیلاتی به نشر معارف دینی بپردازند و همانند فضای حقیقی بتوان درآن مسجدمجازی بناکرد تا بتوان کودکان و جوانان مان را با شیوه هایی که دین می‌گوید ترببیت کنیم. البته بهترین مکان تربیت نوجوانان و آشنایی آنان با تهدیدات بهره گیری از فرصت های به دست آمده در مساجد محلات است که همگان باید در این راستا کمرهمت ببندیم

آنگاه  آقای دریس مدیر محترم روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت که حواسمان باشد این تکنولوژی که آمد پشتش ایدئولوژی حذف ایمان به خداست که خنثی کردن آن نیاز به بصیرت و علم دارد، وی با بیان اینکه از لحظه ای که ارتباط انسان با خدا قطع شود،سه ارتباط آسیب می‌بینند بیان داشت: علت تمام ناهنجاری‌های جامعه وصل نبودن به مبداافرینش است وتاهنگامی که این اتصال برقرار باشد انسان می تواند در جهان هستی به صورت مثبت نقش آفرینی کند.

نماینده ستاد اقامه نماز کشور  ادامه داد به خاطر فتنه های دشمنان متاسفانه امروز در بعداخلاق اجتماعی ، طلاق ونزاع های  خیابانی بیدادمی کندکه باید  ایمان را در جامعه تقویت کنیم که ازاصلی ترین  راهکارهای آن اشاعه فرهنگ نمازاست.

مدیر امور استانهای کشور با بیان اینکه نماز انسان را از بدی ها دور می‌کنند و در اشاعه این فرهنگ فرد، خانواده و مسئولان نقش مهمی دارند .متاسفانه رابطه انسان با خدا بسیار ضعیف شد که نسخه درمانی آن نمازاست و برای ترویج و تبیین اهمیت و کارکردهای آن اقدامات در سطح کلان جامعه لازم است.

دریس ،تأکید نمود. دلیل تمام ناهنجاری‌های جامعه قطع ارتباط انسان با خداوند است وتاهنگامی که اتصال  انسان بامبدا آفرینش بر قرار باشد انسان می‌تواند گام در مسیر کمال بردارد و در جهان هستی نقش‌آفرین باشد.

در ادامه حجت الاسلام دکتر ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به جایگاه انسان که نماز بهترین راه ارتباطی با خداوند است. افزود ارتباط با خالق نقطه بسیار مهمی است که خانواده می تواند راهگشای این موضوع باشد.

وی با بیان اینکه باید به آموزش های مختلف دینی در حوزه های علمیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهش توجه کرد و آموزش باید تخصصی توام باتعهدهمراه باشد. مدیر ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد فضای مجازی آنقد مهم است که مقام معظم رهبری می‌گویند اگر رهبر نبودم در سنگر فضای مجازی کار می‌کردم.

پس باید با استفاده از این ظرفیت نماز را گسترش دهیم خاطرنشان کرد نماز ستون دین است و امیدواریم استاندار مازندران همانطور که اولین بخشنامه و ابلاغیه خودرادر استان تاکید بر برگزاری نماز در ادارات قرار دادند و همچنان حمایت کنند و همه ما می دانیم نمازاست که فحشا و منکرات را از پیش‌رو برمی‌دارد

.

حجت الاسلام ابراهیمی عنوان کرد امیدواریم بعد از اجلاس بیست و ششم نماز که در ۳۰ آذر ماه در استان هرمزگان برگزار میگردد. جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور استاندار مازندران و نماینده ولی فقیه و سایر مسئولان استانی به بیان چالشها ومشکلات سخت افزاری، نرم افزاری، نمازخانه‌های بین راهی و غیره به آن پرداخته شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان اذعان کرد همه باید دست در دست هم داده تا نماز را همچنان در ایران اسلامی و بالاخص دردیارعلویان گسترش دهیم.

استاندار مازندران در اجلاس نماز با بیان اینکه حضور در همایش نماز برای انسان مایه سعادتمندی توفیق و موجب فخراست یادآور شد باید همراه با برگزاری جلسات و جشنواره هابرای توسعه فرهنگ نماز در عمل نیز نشان دهیم که به این معنا پایبندیم و با همه ظرفیت به این فریضه می‌پردازیم

مقام عالی دولت دراستان بر ضرورت شرکت کارکنان و دستگاه‌های اجرایی و ارباب رجوع در نماز جماعت تاکید کردو خاطرنشان ساخت ستاد اقامه نمازرسالت دارد تا ظرفیت حضور در نماز را گسترش دهد و نباید نمازخانه یا مسجد فاقد امام جماعت داشته باشیم و باید برای حل این مسئله همه با هم تلاش کنیم و جدیت بخرج دهیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه اقامه نماز درهرسه وعده در مساجد بسیار زیبنده است گفت نماز جماعت حتی باحضور کمترین افراد می‌تواند در مساجد استان برپا شود ایشان در اهمیت و جایگاه نماز جماعت گفت باید فضا و محیط را برای اقامه نماز به نحو شایسته بهره ببریم.

مهندس اسلامی با تاکید بر اینکه باید فضاهای اقامه نماز در ادارات محلات فراهم شود تصریح کرد صدای اذان شفای جان انسان است وباید از همه فضاها در استان به گوش برسد.

مقام عالی دولت در استان انجام فریضه اول وقت نماز رابه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و بخشداران ابلاغ کرده ایم ، ایشان با اشاره به اینکه دشمن از دشمنی خود برای نابودی اسلام و قرآن هرگز حیا نمی‌کند و دست از دشمنی ما بر نخواهد داشت. اظهار نمود امروز میزان حضور در فضای مجازی بیش از فضای حقیقی است و نمی شود از آن غفلت نمود، بلکه باید آن راتصرف نمود.وازاین ظرفیت درجهت فضای فرهنگ جامعه استفاده کرد.

استاندار مازندران در بخش پایانی تاکید نمود که کم  هزینه ترین اقدام بهره گیری از فضای مجازی است چرا که می توان در آن اقدامات گسترده ای انجام داد و نباید از این جبهه آسیب ببینیم.

 

و در ادامه حضرت آیت الله طبرسی نماینده  محترم ولی فقیه در مازندران در اجلاس نماز گفت امروزه بحران های سیاسی اقتصادی و اخلاقی مهمترین بحران جهان است و اگر این بحران اخلاقی درست شود و بحران های دیگر نیز قابل حل ورفع خواهد بود.

نماینده خبرگان رهبری افزود دشمنان اسلام که دم از آزادی می زنند برای رسیدن به اهداف شوم خود فضای مجازی را راه اندازی و آن را وسیله تهاجم فرهنگی قرار داده اند و برای مقابله با آن باید فکر و اندیشه خود را اصلاح کنیم وی گفت فضای مجازی در دنیای امروز امر جدیدی است که در استفاده آن باید کنترل و نظارت باشد و می توان از آن استفاده بهینه و مثبت و یا منفی نمود.

امام جمعه مرکز استان ادامه داد اگردر جامعه اقتصاد را رعایت کنیم و به عنوان مثال خمس وزکات  پرداخت شود بنیان اسلامی قوی‌تر می‌شود و دیگر فقیری در جامعه نخواهیم داشت.

آیت الله طبرسی با تاکید بر نقش نماز به ویژه نماز جمعه در ایجاد و تحکیم وحدت اسلامی و لزوم توجه دستگاه‌های اداری و دولتی به آن بیان داشت فقط سالی یک باربه برگزاری اجلاسیه نماز اکتفا نکنیم.

آیت الله طبرسی افزود کار فرهنگی زمان بر است و نیاز به گذر زمان دارد و باید بدانیم اگر فضای حقیقی جامعه درست شود فضای مجازی نیزدرست می‌شود که ما مسئولیم تا واجبات خدا را انجام دهیم و همه رابا وحدانیت اسلامی حفظ کنیم.

امام جمعه مرکز استان در پایان از زحمات ستاد اقامه نماز مازندران حجت الاسلام دکتر ابراهیمی و همه دستگاههای که در امر برپایی اجلاس تلاش نموده اند قدر دانی نمود.

در پایان از مدیران دستگاه‌های اجرایی که درامرنظارت وارزیابی درسال ۹۵تلاش گسترده ای داشته اند با اهدا ء لوح تقدیروهدیه قدردانی شد‌.

وبعدازان نمازجماعت باحضور مدعوین اجلاس درمسجددانشگاه به جماعت اقامه گردیدوباپذیرایی ناهاراجلاسیه پایان یافت .

 

لازم به یادآوری است که درحاشیه اجلاس نمایشگاهی باعنوان ارائه طرحهای گرافیکی و غرفه کتاب نمازی درمعرض دید مدعوین اجلاس قرارگرفت.

.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false