×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

   

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران ، گردهمایی دبیران ورابطین دستگاههای اجرایی ودبیران اقامه نماز شهرهای استان به منظور تبیین برنامه های آموزشی وفرهنگی ، نظارت و ارزیابی و یاوران نماز در تاریخ ۹۸/۴/۱۶ در شهرستان ساری – مجتمع فرهنگی آموزشی اهل بیت (ع) با حضور حضرت آیت ا… طبرسی نماینده مقام معظم رهبری برگزار گردید .

که در این گردهایی حضرت آیت ا… طبرسی : برپایی نماز در اداره ها، روستا‌ها و مدارس به ویژه ترویج نماز اول وقت در میان بازاریان موجب احیا این فریضه الهی در جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
نماینده، ولی فقیه در مازندران با انتقاد از کم توجهی به نماز اول وقت میان اقشار مختلف جامعه، بر عمل کردن به تکالیف دینی به عنوان وظیفه هر مسلمان تاکید کرد و افزود: اقامه نماز، نخستین دستور الهی به بشر برای رهایی از معاصی و نافرمانی با توجه به پرورش وجود انسان‌ها و نیز به عنوان وجه برجسته دینداری توصیه شده است.
دبیر ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به فعالیت مستمر ۱۰۶ دستگاه اجرایی در امر اقامه نماز استان، از تهیه بخشنامه تخصصی اقامه نماز با نظازت استانداری و ارسال آن به دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: ستاد اقامه نماز کشور این بخشنامه را (۲۰ مورد) به عنوان الگوی نمونه کشوری برای سایر استان‌ها نیز ارسال شده است.

 
عباسعلی ابراهیمی، به ثبت فعالیت اقامه نماز اداره ها در سامانه سجاد وزارت کشور و رصد عملکرد دستگاه‌های اجرایی مازندران در برپایی این فر یضه واجب اشاره و با انتقاد از کمبود نمازخانه در تفرجگاه‌ها، سواحل و نیز مراکز تفریحی استان افزود: در ۳۰ مرکز بین راهی کمبود مسجد وجود دارد.
دبیر ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به اینکه تقویت باور‌های دینی میان اقشار مختلف جامعه از مهمترین راهکار‌ها برای ترویج فرهنگ اقامه نماز به شمار می‌آید گفت: با انتخاب شیوه‌های متنوع دینی و فرهنگی برای جذب جوانان، کودکان و بازاریان امسال با مشارکت آموزش و پرورش استان ویژه برنامه‌های اقامه نماز (با شیوه‌های متنوع دینی و فرهنگی) در مدارس مازندران اجرا می‌شود.

ودر پایان هریک از کارشناسان ستاد اقامه نماز مازندران نسبت به تعیین برنامه های حوزه کاری از جمله فرهنگی وآموزشی ونظارت وارزیابی ویاوران نماز پرداختند وبه سوالات مطروحه پاسخ دادند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false