×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاداقامه نماز مازندران، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی امام جمعه محترم شهرستان نکا دوشنبه‌شب در جلسه ستاد اقامه نماز نکا با موضوع نماز و فضای مجازی در کمیته امداد این شهرستان، اظهار کرد: خداوند را شاکریم که معرفت عبادت را به ما ارزانی کرد و نماز خواندن ما توفیقی است که نصیب حالمان شده است..

وی افزود: اکنون در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که عبادت را مورد توجه قرار داده است و لذا وقتی در خانه خدا توفیق زندگی داریم باید صاحبخانه را بشناسیم و عبادت او را به جا آوریم.

امام جمعه نکا با اعلام اینکه اقامه نماز، نیازمند دغدغه درونی ما است، گفت: باید نماز را از عمق وجود خوانده و نماز را باور داشته باشیم نمازخوان بوده و راغب به اقامه نماز و تشویق به نماز در جامعه باشیم و بدون داشتن این روحیه نمی‌شود.

این مسؤول ادامه داد: اگر در کنار دستور، بخش‌نامه، برنامه و شعار سعی شود تا شعور نماز، عبادت و فرهنگ‌سازی این مهم در جامعه نهادینه شود، پسندیده است.

محمدی‌لائینی سرلوحه همه اعمال صالح را نماز و عبادت خداوند دانست و خاطرنشان کرد: تا مادامی که فرد عبادت خدا نکند و نمازگزار نباشد نمی‌توان از او به عنوان عبد صالح خداوند نام برد اگر چه کارهای خیر فراوان انجام دهد.

وی بیان کرد: پاک کردن جامعه از فساد نیازمند ترویج نماز است و هر چه کنگره، کارگاه و سمینار برای مبارزه با آسیب‌های مختلف اجتماعی برگزار شود اما ترویج نماز نباشد نمی‌توان به رفع مشکلات امیدوار بود و نتیجه واقعی و مناسب به دست نمی‌آید.

امام جمعه نکا گفت: عادت به نماز و ترویج نماز باید سرلوحه همه اعمال و کارها باشد و برنامه‌های تبلیغی ما در گرو نماز است و در این بخش باید آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، نهادها و خانواده با فوریت وارد عمل شوند و تلاش کنیم تا نسل بعد از ما هم نمازخوان شود.

این مسؤول اظهار کرد: همه ما موظف به نهادینه کردن نماز در جامعه هستیم و اگر خانواده و افراد جامعه را نمازخوان، معتقد، خوش‌بین به نماز، باورمند و اهل نماز با بیاوریم مهم است و باید با اقامه نماز مهم‌ترین و بزرگ‌ترین گام برای تزکیه جامعه و مبارزه با آسیب‌ها برداشته شود.

محمدی‌لائینی با تأکید بر اینکه نباید نماز در جامعه مهجور و مظلوم بماند، افزود: اکنون قرآن در جامعه مهجور است و حجاب و برخی از ارزش‌های دینی در حال کمرنگ شدن است که باید برای احیای این مسائل و ارزش‌ها تلاش شود.

وی ادامه داد: انقلاب و قیام ما برای احیای دین بوده است و لذا باید نماز در عمق جامعه نفوذ کرده و نه تنها در زبان و شعار بلکه در عمل به نماز و ارزش‌ها پایبند بوده و حفظ و احیای ارزش‌های دینی جدی گرفته شود.

امام جمعه نکا گفت: باید برای نهادینه کردن نماز، نسل جوان و جدید دیده شود و به درون و بین نسل جوان وارد شویم و نماز و مساجد را به منازل، باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و فضای مجازی وارد کنیم و وقتی جوان به سمت مسجد نمی‌آید خودمان مسجد را به سمت نسل جدید ببریم.

این مسؤول ادامه داد: باید همه اماکن، محلی برای ترویج نماز شود و دانشگاه‌ها، مدارس، ورزشگاه و فضای مجازی راهی برای توسعه نماز باشد و لذا باید با فرهنگ‌سازی مناسب، نمازخوان بیشتر در جامعه داشته باشیم و نماز پررنگ‌تر

محمدی‌لائینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتنه‌های اخیر دشمنان اظهار کرد: ملت وظیفه‌شناس ایران اسلامی، فتنه‌های دشمنان را با بصیرت خنثی کرد.

وی گفت: دشمن در اغتشاش و فتنه جدید نشان داد که دشمن چیست و با آتش زدن قرآن، امام‌زاده‌ها و مساجد کینه خود را اهل بیت(ع) و ارزش‌ها به نمایش گذاشت.

 

درابتدای مراسم دبیراقامه نماز شهرستان نکاء آقای باقری اظهارنمود:باتوجه به اینکه تلاش برای اقامه نماز جماعت در اول وقت به ادارات تاکید شده است .جلسات درهنگام اذان هم لغو ونماز جدی گرفته شده است وتمام ادارات شهرستان دراین بخش رصد می شوند.

وی بیان داشت: دومین اجلاسیه نمازشهرستان در بهمن ماه سال جاری درشهرستان نکا برگزار می‌شود و تلاش برای هرچه بهتر شدن این همایش و اجلاسیه با قوت در دست انجام و برنامه‌ریزی است.

دبیراقامه نمازشهرستان : با تأکید بر اینکه در سال گذشته مقرر شد که المان نماز برای شهر توسط شهرداری طراحی شود، یادآور شد: این طرح در سال گذشته اجرایی نشد و امیدواریم با تغییر شهردار، شاهد اجرایی شدن این مهم باشیم.

ضمناٌکتیبه نویس نماز در مکان‌های مختلف در نظر گرفته شده که انشالله باهماهنگی نسبت به انجام آن اقدام شود.

ضمناٌنمازخانه کمیته امداد امام خمینی (ره)نکاء بااعتبار۱۱ ملیون تومان از کمکهای امداد استان تامین گردیده وهم زمان بابرگزاری این مراسم به بهره برداری رسید.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false